Nikózia / Lefkosia | Larnaca | Limassol / Lemesos | Troodos | Paphos | Ayia Napa | Severný Cyprus | Famagusta | Kyrenia

Cyprus / Kypr - Dovolenka 2024

Cyprus - Last Minute Dovolenka 2024!

Dovolenka na Cypre? Jednoznačne!

Cyprus

Cyprus - Ostrov lásky. Ako náhle sem docestujete, pochopíte, že ste sa objavili na veľmi zvláštnom mieste. Je niečo neobyčajného v zlatistom svetle, niečo vyzývavého vo vôni divokých kvetov, niečo trvalo milého v prívetivom úsmeve ľudí. To je Cyprus - pripravte sa na jeho zajatie! Keď Afrodita, bohyňa lásky a krásy, povstala z morskej peny na mieste nazývanom Petra tou Romiou na západnom pobreží, tento ospalý ostrov v tichých vodách sa zmenil. Miestni ľudia ju prijali s otvorenou náručou a keď kráčala do svojho chrámu, sypali pred ňou lupene ruží. Pútnici z celého Stredomoria začali prichádzať po tisícoch, aby vzdali bohyni česť. Cyprus sa zrazu preslávil ako miesto pre vzrušujúce a romantické chvíle odpočinku.

Booking.com

Z histórie. Ale ostrov nepriťahovali iba tí, ktorí hľadali duchovno a lásku. Cyprus, zabudnutý v najvýchodnejšom cípe Stredozemného more, je oddávna miestom obchodu, po stáročia vyhľadávaný mnohými civilizáciami pri svojich výpravách za dobývaním vtedy známeho sveta. Dnes tu opäť vládne mier a ostrov je so svojou históriou starou desaťtisíc rokov rajom pre objaviteľov. Takmer všade, kam dôjdete si môžete byť istý , že kráčate po kúsku histórie. Veľkou pýchou Cyperčanov je už po 3 000 rokov priemysel spracovania medi. Sú tu zvyšky ohromných starobylých mestských štátov, rímske vily a byzantské chrámy, križiacke hrady i veľkolepé benátske pevnosti.

Cyprus

Miestopis. Ostrov Cyprus oplýva neuveriteľne rôznorodou krajinou, od dramaticky vyzerajúcich hôr zarastených borovicami (vo výške 1 952 metrov nad morom), bohatých údolí a vinnou révou obrastených úpätí až po úrodné roviny. To všetko obklopuje ohromujúce pobrežie, kde iskrivé vlny Stredozemného mora omývajú zlaté piesočnaté pláže a malé odľahlé zátoky. Dovolenka na Cypre, to je skutočný relax. Tu sa nachádza niekoľko najlepších hotelových letovísk a miest pre prázdninové ubytovanie na svete, ktoré sa po celý rok kúpu v teplom slnku. Je tu všetko, čo náročný návštevník požaduje: dokonalé služby, skvelé reštaurácie, kluby a krčmy, vodné športy, aktivity pre cyklistov i tých čo sú na pešo, golf, plachtenie, organizované výlety do archeologických nálezísk ostrova, dokonca i extrémne športy. Ale pre tých, ktorí si jednoducho chcú len oddýchnuť, je tu od rána do večera možnosť odpočinku na pláži, pri bazénu alebo v niektorom z fantastických hotelových bazénov, kúpeľov. Jednoducho, Cyprus a dovolenka patria nerozlučne k sebe! Mimochodom, lacná dovolenka na Cypre je možná aj pre našinca. Dajte Like našej Facebook fan page a dozviete sa, ako ju zažiť a nezruinovať svoj rozpočet. First minute či last minute cez cestovku to istí, keď si tam netrúfate ísť po vlastnej osi!

cestovne poistenie

Čaro vnútrozemia. Ak pôjdete iba niekoľko kilometrov do vnútrozemia, zmení sa všetko. Zrazu uvidíte citrusové sady, prastaré olivové háje a náhodného pastiera, pasúceho svoje ovce a kozy. Napriek mnohým dedinám, ktoré sú po ostrove rozosiate, sú tu ešte neobývané miesta a je možné tu voľne cestovať, bez toho, aby sa človek stretol so skutočnými znakmi civilizácie. Je to raj milovníkov prírody - svet vzácnej flóry a fauny, kde môžete kráčať alebo ísť na bicykli po horských chodníkoch, hľadať dedinky, ktoré sú mimo priestor a čas, i objavovať, čo je to pravá cyperská pohostinnosť. V mnohých dedinách je k dispozícii vidiecke ubytovanie, pokiaľ sa rozhodnete zostať cez noc. Môže sa to premeniť v nezabudnuteľný zážitok, keď Vám polovica dedinky prichystá tradičné cyperské jedlo... a pohár či dve miestnej ohnivej vody.

Cyprus

Hory. V pohorí Troodos čakajú na vašu výpravu kláštory a jedinečná zbierka desiatich byzantských kostolov, ktorých interiér je nádherne vyzdobený veľkolepými freskami, ktoré boli pre svoju drahocennosť zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Taktiež sú tu sady čerešní, jabloní a hrušiek, prilepené na svahoch údolí, takže vôňa ich kvetov naplňuje čistý horský vzduch počas celej jari. V lete hory poskytujú osviežujúcu úľavu od horúčavy v nížinách, a cez zimu sa snehom pokryté vrcholy menia v báječné lyžiarske stredisko - počas teplých zimných dní je možné plávať v mori i lyžovať sa v horách, a to všetko v jednom dni. Turistický raj. Cyprus je výborným miestom pre turistiku i cykloturistiku. Vyberiete si tu z mnohých špeciálne pripravených prírodných trás. Náruživý turista môže zvládnuť časť alebo celú európsku trať E4 (Pan European E4 Trail), ktorá pretína ostrov. Tí, ktorí majú radšej viac kľudu si môžu jednoducho prenajať auto a navštíviť archeologické náleziská alebo dokonca ísť v stopách bohyne Afrodity. Ďalšou variantou je prebádať vinohrady a vinárne na špeciálne navrhnutých "vinárskych cestách". Cyprus má dlhoročnú tradíciu výroby vína. Víno s najstarším názvom na svete, Commandaria, sa na ostrove stále vyrába - ale existuje veľké množstvo vzrušujúcich nových vín, ktoré tiež čakajú, až ich objavíte.

Cyprus

Biznis. Cyprus pri svojej dlhoročnej tradícii pohostinnosti stále hľadá nové spôsoby, ako potešiť svojich návštevníkov. Pre sektor biznisu ponúka vynikajúce zariadenia pre schôdze, konferencie a kongresovú turistiku. Milovníkom športu sú k dispozícii najmodernejšie športové zariadenia, ktoré sú zvlášť obľúbené medzi zahraničnými profesionálnymi tímami. Pre tých je Cyprus vďaka svojmu miernej klíme často voľbou prioritnej destinácie pre tréning v zime. Pre golfových nadšencov je pripravených niekoľko prvotriednych a profesionálnych ihrísk. Kultúra. Fanúšikovia kultúry tu nájdu širokú paletu akcií konajúcich sa v priebehu celého roku, vrátane niekoľkých veľkých muzikálových a divadelných predstavení pod širokým nebom, z nich niektoré sa odohrávajú na pozadí archeologických nálezísk ostrova, ako napríklad antické divadlo v Kourione a historická pevnosť v prístave Pafos (Paphos). Čo dodať záverom? Cyprus je ostrovom, ktorý ohromuje rôznorodosťou, preslávený svojimi legendami a históriou, večnými tradíciami, úchvatnou kuchyňou a úžasnou krajinou. Jeho kozmopolitné mestá a letoviská ponúkajú rovnako kultivovaný životný štýl ako ktorékoľvek iné moderné európske mesto. Dovolenka na Cypre je nezabudnuteľná. Afrodita bezpochyby vedela, čo robí, keď si vybrala Cyprus za svoj domov. Je to ostrov požehnaný bohmi - miesto, kde sa žije naplno, miesto pre lásku.

Zamilujte sa do Cyprusu s nami!

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o destinácii Cyprus!

Online kníhkupectvo BUX.sk

cyprus

Copyright © 2000 - 2024, Cyprus.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com