Nikózia / Lefkosia | Larnaca | Limassol / Lemesos | Troodos | Paphos | Ayia Napa | Severný Cyprus | Famagusta | Kyrenia

Cyprus - Last Minute Dovolenka 2024!

Cyprus / Kypros / Zypern / Kipro / Chipre / Kypros / Chypre / Ciprus / Cipro / Chipre / Cipru / Cypern

Pláže

Najkrajšie pláže ostrova Cyprus

Top 10 pláži na ostrove Cyprus

Pláž Agia Napa

Pláže v Agia Nape patria k najkrajším a tiež k najrušnejším na juhu Cypru. Môžete sa tu venovať rozličným zábavám a športom - od vodného lyžovania po bungee jumping a jazdu na štvorkolke. Najbližšie k mestečku Ayia Napa sa nachádza pláž Nissi, kde je na vrchole leta skutočne rušno. Dlhšia a menej nabitá turistami je pláž Makronissos, ktorá sa tiahne 5 kilometrov od samotnej Ayia Napy.

Cyprus Ayia Napa

Pláž Protaras

Obľúbená pláž v letovisku Protaras láka bielym pieskom a tyrkysovým morom. Vládne tu väčší pokoj než na mládežou hojne navštevovaných plážach v Agia Nape. Nachádza sa len 11 kilometrov odtiaľ. Tiež Protaras ponúka celý rad vodných športov.

Pláž Governor's Beach

Governor's Beach, rad menších zátok s čiernym pieskom, ktorý kontrastuje s bielymi útesmi je obľúbeným útočiskom Cyperčanov pred každodenným zhonom. Očakávajte veľký počet snack-barov a taverien, možno si tu požičať lehátka / ležadla alebo prevádzkovať vodné športy.

Pláž Evdimou

Napriek moru a piesku, ktoré sú tu čisté rovnako ako kdekoľvek inde na južnom pobreží, je Evdimou málo navštevované a postráda inde obvyklú turistickú vybavenosť. Vyhladovaní milovníci slniečka aj tu napriek tomu nájdu niekoľko reštaurácií.

Pláž Pissouri

Pissouri sa radí k ďalším výborným plážam na juhu Cypru, ktorú si obľúbili rodiny s deťmi, vodní lyžiari a windsurfisti. Pozdĺž pobrežia a v dedine Pissouri vo vnútrozemí objavíte rad podnikov ponúkajúcich jedlo a pitie.

Cyprus Pissouri

Pláž Pafos / Paphos

Najlepšie pafské pláže sa tiahnu na východnom okraji mesta, neďaleko Geroskipou, kde má Cyperská turistická organizácia pekne udržiavanou pláž vhodnú pre rodiny s deťmi. Ešte ďalej smerom na východ leží v susedstve pafského letiska Floria Beach. Blízko centra Kato Pafu sa v tieni paliem prestiera mestská pláž so snackbarom a reštauráciou, možno si tu požičať lehátka / ležadla a slnečníky.

Pláž Coral Bay

Kolpos ton Koralion, vzdialený len 8 km severne od Pafu / Paphosu, je známejší pod názvom Coral Bay (Koralová zátoka). Pás jemného piesku, pokrytý celé leto radmi lehátok / ležadiel, si obľúbili mladí Cyperčania od Larnaky po Limassol. Naviac sa tu o letných večeroch organizujú živé koncerty populárnej hudby.

Pláž Lara Bay

Vynikajúce pláže sa rozprestierajú po oboch stranách mysu Cape Lara. Južne od neho sa tiahne takmer 2 km dlhý pokojný piesočný pás, zatiaľ čo na severe objavíte plytkú zátoku, kde môžete vidieť morskú korytnačku kareta obyčajná. Členovia občianskej iniciatívy na ich ochranu v noci na pláži občas hliadkujú, najmä v období kladenia vajec, kedy sa korytnačky snažia dostať na breh. Znesené vajcia potom prenášajú na chránené miesto, aby ich neohrozovali psy, líšky ani iní dravci.

Cyprus Lara Bay

Pláž Asprokremos

Tí, ktorí hľadajú na Cypre najlepšiu pokojnú pláž, nemusia chodiť ďaleko. Tento jedinečný piesočný úsek sa tiahne pozdĺž severného pobrežia polostrova Akamas.

Pláž Polis

Dlhá, pieskom a okruhliakmi pokrytá pláž sa rozprestiera na východnom pobreží zátoky Chryssochou, 15 minút pešo od centra dediny Polis, najrýchlejšie sa rozvíjajúceho letoviská v západnej časti Cypru. Menej zaplnené úseky s pieskom a okruhliakmi objavíte tiež západne od dediny. Ak dostanete hlad, môžete zamieriť do príjemného bar-restaurantu pod holým nebom alebo si urobiť piknik v tieni eukalyptov.

Pláže podľa oblastí:

Plážový servis

Počas prázdnin hliadkujú na väčšine pláží plavčíci. Oblasti vyhradené na kúpanie sú vyznačené farebnými bójami. Hoci kúpanie mimo tieto zóny zakázané nie je, najmä slabší plavci by ich nemali opúšťať. Na niektorých plážach nájdete stanice prvej pomoci s plavčíkmi, ktorí vedia ošetriť zranených. Plážová vybavenosť, ako napríklad sprchy a WC, je štandardom takmer všade. Hotely s priamym prístupom k moru sa pýšia vlastným úsekom pláže, vyhradeným iba pre ich hostí. Na menších plážach plavčíkov nestretnete. Napospol pobrežie lemujú zátoky chránené pred otvoreným morom, takže voda je v nich pokojná a kúpanie bezpečné. Najkrajšie pláže objavíte v okolí Agia Napy na juhu ostrova a Famagusty na severe. Pláže pozdĺž južného pobrežia sú zväčša skalnaté a kamienkové.

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o destinácii Cyprus!

Online kníhkupectvo BUX.sk

cyprus

Copyright © 2000 - 2024, Cyprus.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com