Nikózia / Lefkosia | Larnaca | Limassol / Lemesos | Troodos | Paphos | Ayia Napa | Severný Cyprus | Famagusta | Kyrenia

Cyprus - Last Minute Dovolenka 2024!

Cyprus / Kypros / Zypern / Kipro / Chipre / Kypros / Chypre / Ciprus / Cipro / Chipre / Cipru / Cypern

Zábava

Vo väčšine turistických stredísk sú k dispozícii publikácie, ktoré obsahujú zoznamy zaujímavých udalosti. Ďalším dobrým zdrojom informácií je sekcia Whats on cyperských novín Cyprus Mail alebo Cyprus Weekly.

Folklórne predstavenia

Väčšina hotelov organizuje každý týždeň folklórnu show, kde vystupujú Cyperčania v národných krojoch, spievajú a tancujú na čarovné vidiecke melódie. Návštevníci sú vždy nabádaní, aby vstali a zapojili sa do tanca - a verte, že chybné kroky nikomu nevadia. V mnohých tavernách sa pravidelné usporadúvajú typické tanečne večery.

Cyprus - Folk Festival

Jednou z miestnych zaujímavosti sú akrobatické kúsky sa pohármi. Tanečník si na čelo postaví prázdný pohár a zatancuje niekoľko krokov, aby ukázal svoju schopnosť udržať rovnováhu. To ešte nie je tak úžasné, kým mu však jeho spoločníci na čelo nevyskladajú pyramídu z 30 ďalších pohárov a pridávajú stále ďalšie a ďalšie... Iný kúsok je menej obvyklý, ale podobne zaujímavý. Poloprázdny pohár si tanečník umiestni do starého dreveného sitka. Napred ním len ľahko pohybuje zo strany na stranu, než s nim začne divoko šermovať vo všetkých možných smeroch a opisovať nad hlavou najrôznejšie kruhy. Pohárik s nápojom sa ani nepohne a na obecenstvo nedopadne ani kvapka.

Predstavenia v historických pamiatkach

Jedinečné spomienky budete mať na večer strávený na predstavení v starovekom amfiteátri. Hry v angličtine uvádza napríklad divadlo Odeon v Pafu. V jedinečnom amfiteátri v Kourion môžete zhliadnuť hry od Shakespeara alebo iné klasické predstavenie. Tiež sa tu organizujú jazzové koncerty. Ak ste ubytovaní v Limassole alebo Pafu, naozaj sa oplatí sa do Kourion vydať.

Cyprus - Kourion

Požičajte si vankúš alebo si so sebou vezmite nejakú inú podložku na sedenie. Mimo letnú sezónu sa vám môže hodiť aj sveter. Ďalšou príjemnou lokalitou je hrad v Larnake, kde sa v júli ako súčasť každoročného larnackého festivalu konajú tanečné a divadelné predstavenia.

Nočný život na ostrove

Byblos
Ultramoderný podnik v Lárnake na Lordou Vyronos blízko hlavnej obchodnej ulice je totálne in (stredný a východný Cyprus).

Cadillac Cool Disco Club
Výborný program v Agia Napa na Leof. Arch. Makariou; tancuje sa odušu (stredný a východný Cyprus).

Dimokritos a Mandra
V obidvoch pafoských podnikoch (ul. Dionysou blízko Poseidonos) hrá večer živá cyperská hudba (západný Cyprus).

Epea
Táto malá, maľbami útulne vyzdobená nočná kaviareň (Leof. Nikózia juh, Nikiforou Foka) otvára o 21.00 h.

Flintstone Pub
Tento pafoský podnik na ul. Dionysou má navzdory súčasnej hudbe atmosféru kamennej doby (západný Cyprus).

Cyprus - Nightlife

Iguana
Superdiskotéka v Lárnake 7 km severne od centra na Dhekelia Road a hneď vedľa je ďalšia, ktorej dali meno Mammouth (stredný a východný Cyprus).

Jasmin Inn
Tu, v Agia Napa, Dion. Solomou, sa vôbec nezatvára, oslavuje sa celú noc (stredný a východný Cyprus).

Porto Latsi
V historických múroch Porto Latsi hrajú hudobné skupiny čokoľvek od tradičnej muziky po diskotékovú (západný Cyprus).

Sto Perama
Nočný život v limassolskom centre, ktoré akoby nocami vstávalo z mŕtvych, spúšťa diskotéka na Genethliou Mitella o 23.00 h (južný Cyprus).

The Cloud
Na plážovej lárnackej promenáde tancuje od 23. hodiny, pokiaľ teplo dovolí, do rána vari pol Cypru (stredný a východný Cyprus).

Whispers
Absolútny úlet núka po 23. hodine i mesto Amathus, v Potamos Yermasogias Area, len 6 km od centra (južný Cyprus).

Obľúbené miesta stretnutí

Art café 1900
Lárnaka, Stasimou 6, v starej budove na prvom poschodí sa sedí veľmi príjemne. Dobre sa tú naje i vegetarián, v ponuke je ekologicky vypestované cyperské víno (stredný a východný Cyprus)

Brunnenpub
Obľúbená, hojne navštevovaná krčma stojí hneď na začiatku obce Polis (západný Cyprus)

Café Artistiko
Limassol, Themidos / Ifigenias je otvorená vo dne i v noci (južný Cyprus).

Café d'Avila
Nikózia juh, na začiatku Lidras je malá kaviareň, v ktorej môžete zabudnúť na zvyčajný zmätok všade okolo (Nikózia).

Café des Artistes
Limassol, Saripolou / roh Ag. Neofytos, otvorené Ut-So 10-16 a 19-01 h; na nádvorí a prvom poschodí si môžete cez deň vyberať z mnohých čajov, večer vám k nápoju zahrá živá hudba (južný Cyprus).

Café v Kato Dhrys
Za Agios Minas smerom na Lefkaru si posedíte pri cyperskej káve pod najstaršími platanmi ostrova (stredný a východný Cyprus).

Café Kouros
Medzi stenami pomaľovanými obrazmi v antickom štýle (Nikózia juh, Leof. Konst. Palaiologou 52, otvorené od 11.00 do 02.00 h) núkajú cez deň výdatné torty, večer je to hojne navštevovaný nočný bar.

Café Opera
Tu pri sviečkach, s decentnou hudbou si môžete dať skvelé crepes (Nikózia juh, Regenis pri Holiday Inn).

Checkpoint
Plážová promenáda v Lárnake, obľúbené miesto pravidelných stretnutí tunajšej mládeže, ktorá sa na noc posilňuje hneď vedľa pri stánku Doner (stredný a východný Cyprus).

Hard Rock Café
Priaznivci tohto reťazca kaviarní môžu rozšíriť svoju turistickú zbierku návštevou Agia Napa, Leof. Arch. Makariou, hneď vedľa kláštora (stredný a východný Cyprus).

Hasat Café
Za mešitou Lalu Mustafu pašu vo Famaguste na Liman Yolu je pravá oáza, v starom kostole s malou záhradou a fontánou varia čaj (severný Cyprus).

Hotel Kinyras
V Pafose na Leof. Archiepiskopou Makariou 91 si môžete popoludní na zelenom nádvorí pri zurčiacej fontánke dožičiť pohodu s prekvapkávanou kávou a sladkosťami (západný Cyprus).

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o destinácii Cyprus!

Online kníhkupectvo BUX.sk

cyprus

Copyright © 2000 - 2024, Cyprus.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com